Podstawowe informacje

Czym są peptydy?

Peptydy to organiczne związki chemiczne, składające się z od 2 do około 10 cząsteczek aminokwasów połączonych wiązaniem peptydowym. Dłuższe łańcuchy aminokwasów (polipeptydy) układają się w trójwymiarowe struktury zwane białkami, w skład których mogą wchodzić również elementy niebiałkowe (np. cukry, lipidy). Ta struktura przestrzenna białek warunkuje ich właściwości biologiczne.

Peptydy i białka są składnikami codziennej diety każdego człowieka. Występują zarówno w pokarmach mięsnych, jak i roślinnych.

Pod koniec XX w. odkryto, że niektóre, rzadko występujące peptydy mają szczególne właściwości - po przedostaniu się w niewielkiej ilości do wnętrza komórki pobudzają ją do określonych działań (np. regeneracji, odbudowy). Niestety tego rodzaju peptydy nie są dostępne w codziennej diecie, dlatego My Real Way opracował suplementy diety zawierające wyselekcjonowane, skoncentrowane, bioaktywne peptydy dające efekt odbudowy i odmładzania komórek.

Peptydy stały się powszechnie znane dzięki wspólnej pracy biochemików I.Rose (USA), A. Hershko (Izrael) i A. Ciechanover (Izrael), którzy w 2004 r. otrzymali Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii, za teoretyczne i eksperymentalne badania nad tymi związkami w latach 80-tych XX wieku.

W 2013 r. odkryta została wysoka biodostępność krótkich peptydów (zachowanie ich określonych właściwości po podaniu doustnym). Możliwość taka pojawiła się dzięki specjalnemu mechanizmowi transportu krótkich peptydów do krwi poprzez ścianę jelita.

W oparciu o osiągnięcia naukowe i własną działalność badawczą My Real Way opracował unikalne formuły peptydowych suplementów diety ukierunkowane na pobudzanie komórek organizmu ludzkiego do samoregeneracji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl